Rowerowe love, czyli dlaczego pokochaliśmy rowery

Jazda na rowerze

To, że rower jest najlepszy środkiem komunikacji, to akurat nie trzeba nikomu mówić, ponieważ jest to oczywiste. Powodów, dla których pokochaliśmy jazdę na rowerze jest wiele. Mamy nadzieje, że ten artykuł chociaż trochę przekona Was do tego sposobu jazdy i będziecie czerpać z niego wiele przyjemności.

Wygoda

Ile razy jadąc do pracy denerwowałeś się przez korki? Pewnie nie przebierałeś w słowach, a musisz być świadomy tego, że przez dużą liczbę samochodów w godzinach szczytu poruszamy się za wolno. Problem ten wydaje się nie do rozwiązania, ponieważ auta ciągle blokują przestrzeń jaka jest w mieście. Swobodna jazda po centrum miasta jest praktycznie niemożliwa. Chociaż jest szansa – przesiądź się na rower. Jest to środek transportu, który nie potrzebuje za dużo miejsca, a bynajmniej mniej niż samochód. Dzięki swoim małym rozmiarom, rowerem możesz wjechać praktycznie wszędzie. Poza tym zaoszczędzisz pieniądze, które wydałbyś na paliwo czy bilet, a dodatkowo przyczynisz się do zmniejszenia spalin.

Mobilność

Jeśli jesteś kierowcą to masz same problemy – OC, AC, paliwo, miejsce parkingowe, korki. Myślę, że więcej wymieniać nie potrzeba. Wyobraź sobie, że będą rowerzystą nie masz żadnych takich problemów. Po prostu jesteś wolny i nieuzależniony od innych czynników. Dzięki swoim gabarytom rower ma możliwość szybkiego dojazdu w różne miejsca, które nie są dostępne dla innych. Możesz także podejmować spontaniczne decyzje i bez większych problemów zmienić kierunek jazdy i cel podróży.

Relaks

Po paru godzinach w pracy pewnie nie masz ochoty na nic. Szczególnie irytują Cię korki (tak, znowu one). Wyobraź sobie, że jeździsz do pracy na rowerze. Jeśli masz siedzącą pracę, to nie ma nic lepszego, niż powrót do domu na rowerze. Możesz rozładować stres, odbić w boczną uliczkę i chociaż na chwilę uciec od miejskiego wrzasku. Poza tym, jeśli jeździsz na rowerze, to raczej nigdzie się nie spóźnisz, po prostu musisz dostosować swoje tempo do dystansu, który musisz pokonać.

Comments are closed.