Trener personalny – jak zostać oraz czy to się w ogóle opłaca?

Bieganie

Zazwyczaj myśląc o trenerze personalnym, wyobrażamy sobie umięśnioną osobę z ogromną wiedzą na temat sportu i ćwiczeń. Oczywiście jest to prawda. Jednak trener to osoba, która nie tylko może pochwalić się wiedzą, ale i umiejętnościami pedagogicznymi. Aby więc rozpocząć pracę w tym zawodzie, należy nie tylko ukończyć odpowiednie studia. Przydadzą się również konkretne umiejętności oraz predyspozycje, dzięki którym klient zostanie zmotywowany do działania.

Trener personalny – jak zostać?

Aby zostać trenerem personalnym, powinieneś traktować sport i zdrowy tryb życia jak swoją pasję. Oprócz tego przydatne okażą się odpowiednie studia. Tutaj kłania się AWF. Jednak nie jest to regułą. Z racji, że zawód ten prowadzony jest najlepiej przez ludzi z pasją, dyplomy nie odgrywają najważniejszej roli. Jeśli jednak interesujesz się fitnessem, sportem i odżywianiem hobbystycznie i chcesz przerodzić to w pracę, to powinieneś zdecydować się na kurs trenera personalnego. Potwierdzi to Twoje umiejętności, dostarczy Ci niezbędnej dawki wiedzy i praktyki. Szczególnie tej związanej z pracą z ludźmi.

 

Kto może zostać trenerem personalnym?

Przed zapisaniem się na kurs powinieneś odpowiedzieć sobie na kilka bardzo ważnych pytań. Po pierwsze, czy lubisz pracę z ludźmi. Jeśli nie wiesz, to zastanów się, czy w ogóle lubisz innych ludzi. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że trener personalny to nie tylko osoba z ogromną wiedzą na temat sportu i odpowiedniego doboru ćwiczeń. To również człowiek cierpliwy, wyrozumiały, po prostu taki, który jest w stanie podejść indywidualnie do każdego klienta. W kwestii odchudzania i zmiany niezdrowych nawyków jest to szczególnie istotne.

 

Niełatwo jest zmienić diametralnie swoje przyzwyczajenia. Na dobrym kursie trenera personalnego dowiesz się, w jaki sposób podejść do różnych typów osobowości. Dla wielu osób same polecenia odnośnie ćwiczeń mogą okazać się niewystarczającą motywacją. Wymagana jest więc również zmiana myślenia i podejścia do odchudzania. To zapewnić może jedynie wykwalifikowany trener personalny z powołania.

 

Charyzma ma znaczenie

Umiejętność motywacji podopiecznego jest szczególnie istotna. W końcu, jeśli ktoś zdecydował się na usługi trenera personalnego, to zrobił to, ponieważ potrzebuje pomocy. Zazwyczaj takie osoby chcą poczuć, że ktoś się nimi należycie opiekuje. Taka osoba powinna znać problemy podopiecznego, jego sytuację zdrowotną zarówno fizyczną, jak i psychiczną, a następnie na podstawie tej wiedzy, dostosować najlepszy trening. Obmyślenie planu działania może się okazać niewystarczające, jeśli druga osoba nie będzie czuła motywacji, aby z niego skorzystać.

 

Trener personalny – czy warto nim zostać?

Przed postawieniem sobie pytania ‘’JAK zostać trenerem personalnym’’, powinniśmy dowiedzieć się, czy jest to gra warta świeczki. Odpowiedź brzmi – zdecydowanie tak. Jeśli tylko spełniasz warunki opisane powyżej, to może być to ścieżka, która zapewni Ci sporą dawkę satysfakcji. Związane jest to przede wszystkim z popytem na tego typu usługi.

 

Ludzie w dzisiejszych czasach chcą żyć zdrowo. Bycie fit jest w modzie, a więc i zawód trenera personalnego jest na topie. Na zarobki również nie można narzekać. Wynajęcie osobistego trenera zdecydowanie nie należy do najtańszych. Jest to jednak wygoda, która pozwala na zainwestowanie w siebie, w swoje zdrowie i zmianę swojego życia. Na pytanie więc ‘’czy warto robić kurs trenera personalnego?’’, odpowiedź jest jedna. TAK, warto łączyć pracę z pasją i nieść przy tym pomoc innym!

Comments are closed.