Bieganie – z trenerem czy bez?

Uncategorized

Bieganie to niezwykle uniwersalny rodzaj sportu, który jest ważną częścią życia wielu osób, bez względu na wiek czy płeć. Z upływem czasu bieganie stało się coraz bardziej popularnym sportem. Rozrósł się on od sportu indywidualnego do sportu zespołowego, w którym biegacze rywalizują ze sobą np. w sztafetach czy innego rodzaju zabawach zespołowych. Bieganie nie wymaga od nas zakupu żadnego konkretnego sprzętu ani odzieży potrzebnej do aktywności, więc można to zrobić w dowolnym miejscu i czasie. Jedyne czego potrzebują biegacze to wygodny strój, odrobina wolnego czasu i chęci. W ostatnim czasie niezwykle popularnym sposobem stało się korzystanie z usług trenera personalnego, również w przypadku aktywności fizycznej takiej jak np. bieg długodystansowy. Trener biegania nie tylko przygotuje nasz organizm do nowej aktywności fizycznej, ale również będzie nas motywować w chwili zwątpienia. Czy personalny trener biegowy jest potrzebny do odpowiedniego wykonywania aktywności fizycznej? Jak przygotować się do biegania bez jego pomocy? Odpowiedzi na te pytania, znajdziecie w poniższym tekście!

 

Trener biegowy – źródło motywacji, wsparcia i dyscypliny

Bieganie to sport, który wymaga dużo poświęcenia i dyscypliny. Nadążanie za harmonogramem treningów wymaga dużo wysiłku, zwłaszcza gdy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze sportem. Tutaj wkraczają trenerzy biegowi. Pomogą Ci zaplanować harmonogram treningów, śledzić postępy i zapewnić motywację do dalszego działania. Pamiętajmy też, że bieganie wiąże się z kontuzjami, których może doznać każdy z nas. Kontuzje mogą być bardzo niebezpieczne, a w wielu przypadkach prowadzić do odebrania nam możliwości wykonywania sportu. Trener biegowy odpowiada również za odpowiednie przygotowanie naszego organizmu do bezpiecznego biegu. Jest to bardzo ważne nie tylko dla osób początkujących, ale również dla zaprawionych już biegaczy, którzy przez lata mogli wypracować rodzaj biegu szkodliwy dla swojego organizmu. Personalny trener biegowy to skarbnica rad i wskazówek, które nie tylko pozwolą nam bezpiecznie wykonywać wybrany rodzaj aktywności fizycznej, ale również porady te sprawią, że przyniesie nam to o wiele więcej radości i spełnienia niż dotychczas!

 

Trener biegowy – jak wybrać odpowiednią osobę?

Obecnie biegacze mogą skorzystać z usług trenerów biegowych w realu lub online. Trener biegowy online to idealne wyjście dla osób, które mogą mieć problem ze znalezieniem odpowiedniej osoby w miejscu swojego zamieszkania. Niezależnie od tego czy szukamy trenera online czy stacjonarnie, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego kwalifikacje oraz doświadczenie w zawodzie, ponieważ może to być zielonym światłem do podjęcia współpracy lub wręcz przeciwnie. Personalny trener biegowy musi przeprowadzić z Tobą wstępny wywiad, który pokaże mu Twój codzienny tryb życia tj. pracę, szkołę, studia i życie rodzinne oraz formy aktywności fizycznej. Każdy trener powinien stworzyć plan treningowy biorąc pod uwagę czynniki takie jak kondycję i stan zdrowia podopiecznego, ale także tętno spoczynkowe, a nawet samopoczucie podopiecznego.

 

 

Comments are closed.