Trening na rowerze dla początkujących

Jazda na rowerze

 

Jeśli jazda na rowerze kojarzy Ci się z tylko z krótkimi przejażdżkami i nie uważasz tego za większy wysiłek, to możesz się zdziwić. Podczas jazdy na rowerze możesz spalić dużo kalorii, a także pozbyć się cellulitu i zwalczyć zbędne kilogramy. Jednak aby taka jazda przynosiła pozytywne skutki, musisz jeździć odpowiednio długu i w odpowiednim tempie.

Czy jazda na rowerze może zastąpić trening?

Zdecydowanie tak, chociaż niewiele osób ma taką świadomość. Zazwyczaj jest to jazda w średnim tempie i można ja porównać do wysiłku aerobowego. Jest to czas, w którym organizm czerpie energię z tłuszczu, który jest zgromadzony w naszym ciele, a dzięki temu wspieramy proces odchudzania. Okazuje się, że trening na rowerze jest bardziej efektywny, niż interwały, ponieważ możemy go robić w zmiennym tempie. Jednak aby zrobić taki interwał, musimy odpowiednio wybrać trasę tak, aby cyklicznie powtarzały się wzniesienia i zjazdy.

Taki trening zdecydowanie bardziej wspomoże nasz metabolizm, a to doprowadzi do spalenia tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, oprócz tego, takim treningiem możemy jeszcze lepiej wyrzeźbić mięśnie i zwiększyć naszą wytrzymałość. Pamiętaj jednak, że nie wystarczy jechać raz wolniej, a raz szybciej. Szczególnie uważaj na interwały jeśli jesteś osobą początkującą. Musisz odpowiednio poznać swoje ciało i mierzyć siły na zamiary. Pamiętaj też o odpowiednim ubraniu. Podczas jazdy na rowerze pamiętaj o spodenkach, które powinny być odpowiednio dopasowane i posiadają poduszkę taką jak ta: www.am-cycling.com/product-category/bib-shorts. Dzięki temu zamortyzuje ona wszystkie dziury, które napotkasz na swojej drodze.

Co musisz wiedzieć, zanim rozpoczniesz trening na rowerze?

Najlepiej, jeśli będziesz jeździć codziennie. Postaraj się jeździć chociaż w umiarkowanym tempie. Dzięki temu w godzinę spalisz nawet 400 kcal. Panie bardzo często pytają, czy trening na rowerze nie rozbuduje nadmiernie nóg. Oczywiście jest to mit i jazda na rowerze na pewnie nie wpłynie negatywnie na Twój wygląd. Aby Twoje mięśnie były widoczne potrzebny Ci będzie odpowiedni trening a także dieta. Kobiety powinny pamiętać, że jazda na rowerze świetnie wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Aby efekty były zauważalne, najlepiej robić interwały.

Podczas nich tętno powinno wynosić około 170 uderzeń na minutę. W związku z takim dokładnym pomiarem warto zaopatrzyć się w pulsometr. Pamiętaj też, że podczas treningu na rowerze, nie warto rzucać się od razu na głęboką wodę. Nie zaczynaj na początku od bardzo szybkiego tempa. Zadbaj tez żeby tętno nie było na samym początku wysokie, ale powoli rosło. Tak samo z zakończeniem. Przeznacz odpowiedni czas na schłodzenie organizmu. Jest to czas, w którym będziesz pedałował coraz wolniej a dzięki temu uspokoisz tętno. Po jeździe na rowerze pamiętaj o tym aby się rozciągnąć. Powinien być to Twój rytuał, który będziesz powtarzał, po każdym treningu. Dzięki temu uchronisz się przed zakwasami. Dodatkowo, odpowiednio wykonany stretching zapewni Ci szybszą regenerację.

Comments are closed.